Avrupa’nın Lideri Lyreco Türkiye’ye Akoffice İle Girdi!

  • 21.11.2017

Başta Avrupa olmak üzere Kuzey Amerika, Avustralya ve Asya’da 27 ülkede faaliyet gösteren Lyreco ile Akoffice arasında imzalanan stratejik anlaşma hisse devri yerine bilgi transferi ve ortak müşteri hizmetleri ağı kurulmasını içeriyor. Anlaşmayla Akoffice uluslar arası açılım fırsatı da elde etmiş oldu

Akçay Group’un kurumsal ofis ürünleri dağıtımı yapan markası Akoffice yine kurumsal ofis ürünleri alanında Avrupa’nın lideri Lyreco ile iş ortaklığı anlaşması imzaladı. Başta Avrupa olmak üzere Kuzey Amerika, Avustralya ve Asya’da 27 ülkede faaliyet gösteren Lyreco ile Akoffice, bu anlaşmayla hem bilgi transferi gerçekleştirecek hem de ortak müşteri hizmetleri ağı kuracak.
Akçay Group’un kurumsal ofis ürünleri dağıtımı yapan ve kendi alanında Türkiye lideri olan Akoffice ile Lyreco arasındaki stratejik öneme sahip ortaklık anlaşmasıyla Akoffice, uluslararası düzeyde bir açılım fırsatı elde edecek.
Lyreco ile gerçekleştirilen iş ortaklığı anlaşmasıyla ilgili olarak açıklama yapan Akoffice Genel Müdür Yardımcısı Alper Kısa, Lyreco ile uzun yıllara dayanan sağlam iş ilişkileri olduğuna dikkat çekti. Anlaşmayla Akoffice’in pazardaki lider konumunu güçlendireceğini belirterek, “Lyreco ile tecrübelerimizi paylaşacağımız karşılıklı kazan-kazan prensibine dayalı bir işbirliği gerçekleştirdik. Büyüme hızımızı artırmak ve doğru iş modelleri oluşturmak adına da önemli bir fırsat elde ettik. Bu anlaşmayla Lyreco’nun Türkiye’deki müşterilerine hizmet vermekten büyük memnuniyet duyacağız” dedi.
Türkiye pazarını da büyütecek!
Kısa, Türkiye’de kurumsal ofis ürünleri pazarının büyük bir hacme sahip olmasına rağmen bir o kadar da dağınık olduğunu vurgulayarak, “Lyreco ile birlikte hayata geçireceğimiz işbirliği ve stratejilerle Türkiye pazarını hem daha da büyüteceğiz hem de pazarın gelişmesi adına önemli faydalar oluşturacağız” diye konuştu.

Haberin Kaynağı : http://www.itnetwork.com.tr/avrupanin-lideri-lyreco-turkiyeye-akoffice-ile-girdi/

Devamını oku

Kurumsal Ofis Ürünleri Pazarında Stratejik İşbirliği

  • 21.11.2017

Başta Avrupa olmak üzere Kuzey Amerika, Avustralya ve Asya’da 27 ülkede faaliyet gösteren Lyreco ile Akoffice, bu anlaşmayla hem bilgi transferi gerçekleştirecek hem de ortak müşteri hizmetleri ağı kuracak.

Akoffice ile Lyreco arasındaki stratejik öneme sahip ortaklık anlaşmasıyla Akoffice, uluslararası düzeyde bir açılım fırsatı elde edecek.

Lyreco ile gerçekleştirilen iş ortaklığı anlaşmasıyla ilgili olarak açıklama yapan Akoffice Genel Müdür Yardımcısı Alper Kısa, Lyreco ile uzun yıllara dayanan sağlam iş ilişkileri olduğuna dikkat çekti. Anlaşmayla Akoffice’in pazardaki lider konumunu güçlendireceğini belirterek, “Lyreco ile tecrübelerimizi paylaşacağımız karşılıklı kazan-kazan prensibine dayalı bir işbirliği gerçekleştirdik. Büyüme hızımızı artırmak ve doğru iş modelleri oluşturmak adına da önemli bir fırsat elde ettik. Bu anlaşmayla Lyreco’nun Türkiye’deki müşterilerine hizmet vermekten büyük memnuniyet duyacağız” dedi.

Türkiye pazarını da büyütecek!

Kısa, Türkiye’de kurumsal ofis ürünleri pazarının büyük bir hacme sahip olmasına rağmen bir o kadar da dağınık olduğunu vurgulayarak, “Lyreco ile birlikte hayata geçireceğimiz işbirliği ve stratejilerle Türkiye pazarını hem daha da büyüteceğiz hem de pazarın gelişmesi adına önemli faydalar yaratacağız” diye konuştu.

Haberin Kaynağı : http://itadvisor.com.tr/kurumsal-ofis-urunleri-pazarinda-stratejik-isbirligi/

Devamını oku

Akoffice sales up 35%

  • 21.11.2017

Turkish reseller Akoffice has seen a double digit increase in sales for the first quarter of 2014. Sales to corporate customers were $3.9 million for the quarter, up from $2.9 million in Q1 of 2013.

Akoffice is the office products supplier of a number of large companies present in Turkey such as British American Tobacco (BAT), ING bank, Denizbank, ODEA bank, Finansbank, Turkcell and LCW.

Alper Kisa, vice general manager, said that Akoffice is proud of achieving a 35% growth rate and believes this will increase with recent investments and those planned in the near future. “Turkey is a big and developing market especially in the field of office products, and we are a strong player in the market,” he added.

Haberin Kaynağı : http://www.office-times.com/News/9708/akoffice_sales_up_35_

Devamını oku

Eski çantaları Güneydoğu için geri alacak

  • 21.11.2017

Kırtasiye Dünyası’nın sahibi Cengiz Akçay, eski okul çantalarını getirene yenisini % 20 indirimli vereceklerini belirterek, “Eski çantaları yenileyerek Doğu ve Güneydoğu’da ihtiyacı olan çocuklara göndereceğiz” diye konuştu.

KIRTASİYE Dünyası, Fatma Akçay’ın 15 metrekarelik bir kırtasiye dükkanından çıkan bir marka... Fatma Akçay’ın oğulları Cengiz ve Cem Akçay’ın 15 bin metrekareye ulaşan bir zincire dönüştürdüğü Kırtasiye Dünyası, Akçay Grup bünyesinde faaliyet gösteriyor. 500’den fazla markanın 80 binden fazla ürünün satıldığı markanın yeni açılacak olan Ümraniye ile birlikte mağaza sayısı 6’ya çıkacak. 2016 yılında bu sayının 12 olması planlanırken bu yıl 85 milyon TL olan cironun da 100 milyon TL’ye ulaşması hedefleniyor. kirtasiyedunyasi.com adresinden de tüketiciye ulaşan marka, bu alanı daha fazla yatırım yaparak geliştirme planları da yapıyor. Bunun ardından franchise yöntemiyle Anadolu’ya yayılma planı devreye girecek. Öncelikli iller ise Ankaraİzmir,Bursa, Çanakkale olacak.

Geri dönüşüme katkısı olacak
 
Koç’tan Turkcell’e Türkiye’nin en büyük şirketlerinin de tedarikçisi olan marka, indirim kampanyasını sosyal sorumluluk projesine dönüştürdü. 1 Eylül-1 Ekim arasında “Eski çantanı getir, yenisini yüzde 20 indirimle götür” kampanyası başlattıklarını belirten Cengiz Akçay, topladıkları çantaları temizleyip yenileyerek Doğu ve Güneydoğu’da ihtiyacı olan çocuklara göndereceklerini söyledi. Akçay, “Öğrenciler ve veliler alışverişleri sayesinde desteğe ihtiyacı olan öğrencilere katkıda bulunuyor. Ürünlerin tadilat ve tamiratını biz yapıyoruz. Kullanılabilir durumda olanları yenilenmiş şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Projemizle kullanılabilir durumda olan ürünlerin çöpe atılmasının önüne geçerek geri dönüşüme de katkı sağlıyoruz” dedi.
 
Okul ertelendi esnaf zora girdi
 
OKULLARIN açılmasının 14 Eylül’den 28 Eylül’e ertelenmesini değerlendiren Cengiz Akçay, “Herkes ürünleri ayın 14’ünde okullar açılacak diye aldı. Ona göre çekler yazıldı. Ama ertelenince satış yapılamadığı için çekleri ödeyemez hale geldi esnaf” dedi. Aynı zamanda Kırtasiye Derneği’nin sözcüsü olduğunu da anlatan Akçay, sektörle ilgili ise şu bilgileri verdi: “Maalesef resmi rakamı bilmiyoruz ama Türkiye’de 4 milyar dolarlık bir pazar olduğu söyleniyor. 20 bin kırtasiyeci var ve kişi başı yıllık tüketim 200 dolar civarında. Dernek olarak net rakamları ortaya koymayı hedefliyoruz.”
 

Devamını oku

Avrupa Deviyle Ortaklık Akoffice’in Satışlarına Doping Yaptı!

  • 21.11.2017

Avrupa devi Lyreco ile yaptığı iş ortaklığı kurumsal ofis ürünleri dağıtım şirketi Akoffice’e yaradı. Bu yılın 9 ayında yaptığı 23. 5 milyon dolarlık satışla 2014’ün toplam satış rakamlarına ulaşan Akoffice, yeni yatırımlar için de düğmeye bastı..!

Akçay Grup’un kurumsal ofis ürünleri dağıtımı yapan şirketi Akoffice’e, Avrupa devi Lyreco ile iş ortaklığı yaradı. Yılın 9 ayında yaptığı 23.5 milyon dolarlık satışla, 2014 yılının toplam satış rakamına yaklaşan Akoffice, hedef büyüttü. 
Alanında Avrupa lideri olan, Asya ve Kanada’da da faaliyet gösteren Lyreco ile 2013 yılında yaptıkları iş ortaklığının Akoffice’e katkılarının satışlarında yaşanan ivme ile kendini gösterdiğine dikkat çeken Akoffice Genel Müdür Yardımcısı Alper Kısa, “Bu yıl satışlarımızın 2014’ün yaklaşık yüzde 25 üzerinde gerçekleşmesini bekliyoruz” dedi.
Yeni dağıtım merkezi kuruluyor
Büyümeyi sürdürmek ve daha da yüksek seviyelere taşımak için yeni yatırımları da devreye alacaklarını belirten Alper Kısa, “Yakın zamanda 15 bin metrekarelik bir dağıtım merkezini devreye alacağız. Depolama alanındaki büyümemiz sadece üretimi artırmakla kalmayacak aynı zamanda yeni otomatik depolama sistemimizin kullanılmasıyla operasyonel performansımızı da artıracak” açıklamasını yaptı.
Lyreco ile yaptıkları iş ortaklığının hem bilgi paylaşımı hem de ortak müşteri hizmetleri sunmaya odaklı olduğunu hatırlatan Akoffice Genel Müdür Yardımcısı Alper Kısa, “Lyreco ile işbirliğimiz henüz 2’inci yılını doldurdu ama bu sürede Akoffice’in satışlarına önemli bir katkı yaptı. Önümüzdeki 5 yılda büyümemizin daha da hızlı olmasını bekliyoruz” dedi.
 

Devamını oku

New Turkish member for EOSA

  • 21.11.2017

Turkey's leading stationery reseller AKÇAY GROUP, which includes Akoffice, has joined EOSA.

Akoffice is involved in wholesale, B2B and retail in Turkey with a particularly strong presence in the Istanbul area.

Alper Kisa, vice general manager, Akoffice, told The Office Times: “We joined EOSA in order to improve our purchasing prices. This will give us an edge over our competitors and improve profitability. It will not affect our strategic partnership with Lyreco and the two partnerships will help Akoffice to further develop.”

Haberin Kaynağı : http://www.office-times.com/News/10400/new_turkish_member_for_eosa

Devamını oku